• facebook
 • rss
 • Dla słowiańskiego papieża

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 20.10.2017 10:40

  Pamiętamy jego wielkie osiągnięcia, ale przede wszystkim jego wielką miłość.

  - Jan Paweł II był 264. papieżem. Jego pontyfikat rozpoczął się 16 października 1978 roku. Nazywany był "pontyfikatem przełomu". A wybór Karola Wojtyły był o tyle niezwykły, że po wiekach papieżem nie został Włoch - przypominał Kajetan z Eucharystycznego Ruchu Młodych wszystkim, którzy 19 października zgromadzili się w kościele św. Wojciecha w Elblągu.

  ERM wraz z parafialną scholą przygotowały tego dnia upamiętnienie 39. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

  Jak mówili zebrani w świątyni, papież Polak kojarzy im się przede wszystkim z kimś, kto chce dobra innych ludzi i kto kocha wszystkich ludzi. - Ojciec Święty był wspaniałym przewodnikiem, pokazywał, jak budować prawdziwą miłość. On wiedział, że za taką miłością chce podążać młodzież - zauważył z kolei Kuba.

  Młodzi artyści przypominali także zasługi Jana Pawła II. - Papież uczynił bardzo wiele dla tworzenia pokoju na całym świecie. Zawsze nawoływał do zgody między narodami, zaniechania wojen. Wszystkich tak samo kochał i chciał, aby wszyscy się wzajemnie miłowali - podkreślał Kuba.

  Występujący wykonywali zarówno piosenki, jak i wiersze. Zaprezentowali zebranym m.in. wiersz o "słowiańskim papieżu" Juliusza Słowackiego.

  Na koniec uczestnicy spotkania wspólnie odśpiewali "Barkę". - Chyba nie muszę tłumaczyć nikomu z tych, którzy tu dzisiaj z nami są, dlaczego śpiewamy akurat tę pieśń - mówił ks. Walenty Szymański, proboszcz parafii św. Wojciecha. - Chyba każdy z nas również bardzo lubi tę pieśń. Przyznam się wam, że ja bardzo często się łapię na tym, że ją sobie nucę - uśmiechał się kapłan.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół