• facebook
 • rss
 • Codziennie niosą nadzieję

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 20.10.2017 22:20

  "Lazarus" uhonorowany Nagrodą Biskupa Elbląskiego "Tuus".

  - Głos mi się łamie, bo to jest niezwykła dla nas chwila - powiedziała, odbierając nagrodę, Izabela Babraj, prezes Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza "Lazarus". - Chciałam przede wszystkim podziękować 110 osobom pracującym w "Lazarusie". Są to osoby, które codziennie stoją wokół 450 osób i świadczą usługi - mówiła. Zaznaczyła, że cechuje je ogromna cierpliwość i życzliwość dla drugiego człowieka.

  - Dla mnie najpiękniejsze dni to te, gdy przychodzę do "Lazarusa". Kiedy ludzie biorą mnie za rękę, przytulają się i pytają: "Jak się pani czuje?", "Czy jest pani z nami dobrze?". Proszę państwa, to jest niezwykłe przeżycie - opowiadała I. Babraj.

  Podziękowała też wszystkim elblążanom, bo - jak mówiła - wszędzie, gdzie stowarzyszenie zwróci się o pomoc, otrzymuje ją.

  Nagroda Biskupa Elbląskiego "Tuus" wręczona została w czasie gali XVII Dni Papieskich w Elblągu. Ks. Andrzej Kilanowski przypomniał, że pierwsza nagroda "Tuus", w 2007 roku,  trafiła do prezes stowarzyszenia. Tym razem uhonorowano całą organizację. Kapituła - przyznając tegoroczne wyróżnienie - zwróciła uwag na kontynuację podjętych przed laty wyzwań i rozwój.

  - Wszyscy dotychczasowi laureaci nagrody "Tuus" są najlepszym przykładem służby innym ludziom. Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza "Lazarus", które przed chwilą otrzymało nagrodę, od wielu lat wspiera najsłabszych i najbardziej potrzebujących. Niesie nie tylko pomoc, ale przede wszystkim nadzieję osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym - powiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

  Organizatorami gali XVII Dni Papieskich byli bp Jacek Jezierski i prezydent Wróblewski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół