• facebook
 • rss
 • Bieg po dom

  red.

  dodane 22.10.2017 17:40

  Wspomóż rodzinę, która straciła w pożarze cały dobytek.

  Parafia św. Alberta w Elblągu organizuje bieg charytatywny dla rodziny państwa Urbankiewiczów z miejscowości Jazowa koło Elbląga. Ta czteroosobowa rodzina pod koniec września, straciła w pożarze dom i cały dobytek.

  Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w tym biegu wszystkich zainteresowanych, zarówno młodzież szkół gimnazjalnych, ponad gimnazjalnych, studentów jak i dorosłych.

  Wśród poszkodowanych jest Radek Urbankiewicz, uczeń 3 klasy III LO w Elblągu. Znany jest on młodzieży także z innych szkół gdyż udziela się w różnych parafiach jako wolontariusz. Pożar wybuchł w nocy 29 września br. - Straż pożarna zarejestrowała zgłoszenie o godz. 23.59. To cud, że żyjemy. Moja babcia wstała nocą i zauważyła ogień. Mieliśmy jedynie kilka minut na ucieczkę. Narzuciłem coś na siebie i wybiegłem na dwór w klapkach - mówi Radek Urbankiewicz. Dom nie nadaje się do zamieszkania, a na jego odbudowę potrzebna jest zawrotna kwota: około 700 tysięcy złotych.

  Pomysł pomocy rodzinie poprzez bieg został bardzo dobrze przyjęty przez młodzież, uczniów z elbląskiego technikum mechanicznego oraz ludzi z różnych wspólnot , którzy są znajomymi Radka. Oni sami włączą się w tę inicjatywę.

  Bieg Odbędzie się 28 października w bażantarni w godzinach 10:00 – 14:30. Start przy wiacie Margitka. Są dwa dystanse do wyboru, 2 i 4 km. Wpisowe to 10 zł, ale można dać więcej. Na zakończenie organizatorzy przygotowali niespodziankę dla wszystkich biegaczy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół