• facebook
 • rss
 • Obiecywała opiekę. Zabiła kilkadziesiąt zwierzaków

  Łukasz Sianożęcki Łukasz Sianożęcki

  dodane 10.11.2017 14:45

  Mieszkanka Elbląga przyjmowała do adopcji chomiki, świnki morskie i szczeniaki. Ale nie troszczyła się o nie. Topiła je w rzece albo wrzucała do kubła na śmieci.

  Elbląska policja poinformowała, że 32-letnia mieszkanka Elbląga jest podejrzana o znęcanie się nad zwierzętami. Kobieta zgłaszała się do osób, które ogłaszały się w internecie, że chcą oddać zwierzęta w dobre ręce. Zabierała od nich chomiki czy szczenięta, obiecując dobrą opiekę.

  Jak zeznała podejrzana, zwierzęta wypuszczała "na wolność". Gryzonie wrzucała do rzeki Elbląg, a szczenięta - do pojemnika na odpady.

  Policja ustaliła, że kobieta wystawiała na sprzedaż na portalach internetowych klatki i boksy, które zostały jej po zwierzętach.

  Policjanci szacują, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy mogła przyjąć nawet kilkadziesiąt zwierząt. Za znęcanie się nad nimi grozi jej kara do 3 lat więzienia.

  - Dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami prowadzi mł. asp. Iga Sozoniuk - informuje Jakub Sawicki z biura prasowego elbląskiej policji.

  Pani Iga nazywana jest w elbląskiej komendzie policji "psim detektywem". Jak mówi rzecznik, funkcjonariuszka już od kilku tygodni zajmowała się tą sprawą. Wczoraj zaś przedstawiła zarzuty podejrzanej. Kobieta przyznała się do winy

  Jak głosi komunikat elbląskiej policji, kluczową rolę w sprawie odegrała informacja od inspektora do spraw ochrony zwierząt pasłęckiego schroniska "Psi Raj". To on powiadomił elbląską policjantkę o praktyce podejrzanej kobiety.

  - W tej sprawie przesłuchano już kilkanaście osób. W dalszym ciągu szukamy świadków oraz osoby, które oddały zwierzęta 32-latce - mówi Jakub Sawicki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • irena
   10.11.2017 20:51
   To jest problem, co robić z niechcianymi zwierzętami. Czy lepiej,żeby usypiał je weterynarz? A w czym lepszy jest weterynarz od myśliwego?
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół