• facebook
 • rss
 • "Barkę" zaśpiewano wspólnie

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 14.11.2017 19:40

  Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem "Jan Paweł II w Elblągu".

  Katecheci ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu dbają o to, żeby uczniowie, jak najlepiej poznali św. Jana Pawła II. Od lat organizują konkurs papieski. W tym roku odbył się on pod hasłem „Jan Paweł II w Elblągu”.

  Najmłodsi uczniowie wykonali rysunki. Najlepszą pracę, wśród pierwszoklasistów, przygotowała Zosia Witomska. Uczniów klas starszych nauczyciele zaprosili do udziału w konkursie wiedzy.

  - Wiele informacji poznałam już wcześniej na lekcji religii. Przygotować się do konkursu trudno nie było - ocenia Julia Langowska z kl. VII, zdobywczyni I miejsca.

  Katarzyna Skowrońska z kl. V stara się jak najlepiej przygotować do każdego konkursu, w którym uczestniczy, ale i tak zawsze jakaś informacja ją zaskoczy. Tak było i tym razem.

  - Dowiedziałam się, że podczas wizyty w Elblągu Jan Paweł II dostał wiosła i górskie buty, bo bardzo lubił sport - opowiada.

  Wręczenie nagród odbyło się 14 listopada. Uroczystość poprzedził montaż słowno-muzyczny - wieczornica papieska.

  - Zaproszeni na nią zostali laureaci konkursu z rodzicami oraz nauczyciele - mówi Marta Wasiukiewicz, katechetka.

  - Jest to krótkie przedstawienie. Zaprezentujemy kilka informacji o Ojcu Świętym - relacjonuje Monika Stępniewska, uczennica kl. VI. 

  Młodzież przypomniała publiczności, że św. Jana Pawła II nazywano: sportowcem Boga, sumieniem świata, białym pielgrzymem, przyjacielem Boga. Kulminacyjnym momentem spotkanie było wspólne odśpiewanie „Barki”.

  Św. Jan Paweł II Elbląg odwiedził 6 czerwca 1999 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół