• facebook
 • rss
 • Chcemy pomagać innym

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 22.11.2017 22:10

  Pomysł utworzenia rejonu pojawił się we wrześniu, darczyńcy znaleźli się nawet w Londynie.

  Dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki rozpoczął się bardzo intensywny czas. Na Facebooku rejonu Sztum, co kilka godzin pojawia się wpis z podziękowaniem dla kolejnego darczyńcy. Nad akcją czuwa Anna Siemionow. Wymienia, że potrzebne są zimowe buty, sprzęt AGD i oczywiście żywność. W rejonie nie tylko darczyńcy są poszukiwani, ale i trwają ostatnie prace związane z kwalifikacją rodzin do projektu.

  - Jako Prabuty raczkujemy - mówi Małgorzata Detmer, lider. Pomysł utworzenia nowego rejonu pojawił się we wrześniu. Pomocą innym zajęło się 10 przyjaciółek, na czas akcji - wolontariuszek.

  - W Szlachetnej Paczce jako darczyńca biorę udział od wielu lat. Mieszkałam w Londynie i stamtąd pomagałam. W tym roku wróciłam do Polski. Do utworzenia rejonu zainspirowała mnie przyjaciółka - opowiada.

  W Prabutach darczyńcy przygotowują paczki przede wszystkim dla osób starszych, samotnych. - Byłyśmy u kilku rodzin, ale większość z nich nie zakwalifikowała się do projektu ze względu na zbyt wysoki dochód. Sadzę, że program 500 Plus podniósł poziom ich życia - ocenia pani Małgorzata.

  O jednej rodzinie pani Małgorzata opowiedziała osobom związanym ze Szkolnym Punktem Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Londynie (SPK) ISLEWORTH. Kilka miesięcy temu zmarł ojciec rodziny, matka została sama z sześciorgiem dzieci. Dla nich paczka zostanie przygotowana w Londynie.

  Osoby mieszkające na Wyspach wybrały jeszcze jednego potrzebującego, któremu przygotują prezent. - Chcą pomóc i cieszą się, że mogą to zrobić - zaznacza pani Małgorzata.

  W rejonie Prabuty łącznie poszukiwanych jest 6 darczyńców.

  Baza darczyńców Szlachetnej Paczki otwarta została 19 listopada, finał akcji - 9-10 grudnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół