• facebook
 • rss
 • Wyśpiewali złotą nutkę

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 23.11.2017 15:45

  Przegląd piosenki, który rozpoczyna się od wspólnej modlitwy.

  Niepubliczne Przedszkole Katolickie „Dorotka” w Elblągu  już po raz drugi zaprosiło dzieci z innych placówek w mieście do udziału w Sacrosongu. Zaproszenie przyjęło Niepubliczne Przedszkole Katolickie im. bł. Franciszki Siedliskiej, Niepubliczne Przedszkole "Mały Geniusz", jak również przedszkola publiczne nr 19, 26, 31.

  Występy poprzedziła wspólna modlitwa. - Prosimy Cię, żebyś nam pomógł, by każdy z nas bez stresu, spokojnie mógł zaśpiewać i się tym cieszyć.

  Dzieci z przedszkola „Dorotka” - gospodarze imprezy - nie wzięły udziału w rywalizacji. Oczywiście nie oznacza to, że nie zaśpiewały. Przygotowały piosenkę o tym, że Pan Bóg łączy ludzi, a wiara w Niego sprawia, że stajemy się jedną rodziną. Śpiewem „Bóg łączy nas, nieważne pochodzenie. Dał z nieba moc, na całą naszą ziemię” przywitały gości.

  Mali artyści wykonali m.in.: „Aureole”, „Na drugi brzeg”, „Gdy wszyscy święci idą do nieba”, „Gdy pastuszek bosy...”.

  Jury, w składzie Marlena Szemińska, Mariusz Putelewski, ks. Grzegorz Królikowski, pierwsze miejsce przyznało solistce z przedszkola nr 19, Wiktorii Kukulskiej. 

  W nauce piosenki „Na drugi brzeg” pomogła jej mama i panie z przedszkola. Po występie Wiktoria przyznała się, że tremę miała, ale jest zadowolona z siebie. Przed publicznością występowała po raz pierwszy. Panie z przedszkola Wiktorii podpowiadają, że dziewczynka zdolności ma po artystce o takim samym nazwisku jak ona, czyli Natalii Kukulskiej.

  Drugie miejsce zdobyło przedszkole im. bł. Franciszki Siedliskiej, a trzecie - nr 31.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół