• facebook
 • rss
 • Tona... prezentu

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 22.12.2017 11:45

  Przyszli księża przekazali go starszej pani.

  Zadaniem Akademickiego Koła Caritas jest koordynacja działalności charytatywnej Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. - W tym roku przed świętami Bożego Narodzenia wspomogliśmy starszą panią - mówi kl. Patryk Jaszkowski, prezes AKC.

  Jest to kobieta w trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej. Dowiedzieli się o niej od osoby związanej z zespołem Caritas działającym przy parafii św. Mikołaja w Elblągu. Starsza pani, pytana o to, co chciałaby dostać, powiedziała, że kołdrę i witaminy.

  Klerycy na świąteczny prezent mieli przygotowane znacznie więcej pieniędzy, niż potrzeba na takie zakupy. Dowiedzieli się, że kobieta nie ma opału na zimę. Do kołdry i witamin dołożyli więc... tonę węgla. Zawieźli go klerycy - Patryk Jaszkowski i Adam Gapys.

  Tradycyjnie pieniądze na mikołajkowe prezenty klerycy zbierali w swoim gronie w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, czyli w dniu seminaryjnego odpustu.

  Oczywiście, grudzień nie jest jedynym miesiącem aktywności AKC. W seminarium zbierane są także tace. Niektóre z nich przeznaczane są na działalność koła. Elbląscy klerycy przekazali pieniądze m.in. na zakup roweru dla katechisty z kraju misyjnego, włączyli się w akcję "Rodzina Rodzinie", a kilka tygodni temu wspomogli ludzi, którzy w pożarze stracili dom.

  14 grudnia klerycy odwiedzili podopiecznych Domu Opieki Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi. Każde dziecko dostało prezent. Św. Mikołaj nie zapomniał także o siostrach.

  W wakacje zaś alumni należący do koła jeżdżą, jako opiekunowie, na kolonie dla dzieci, organizowane przez diecezjalną Caritas.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół