• facebook
 • rss
 • Pójdziemy za gwiazdą

  Agata Bruchwald Agata Bruchwald

  dodane 27.12.2017 16:35

  Sprawdź, jaką trasą przejdzie Orszak Trzech Króli w twoim mieście.

  Ulicami Morąga przejdą trzy orszaki. W każdym z tamtejszych kościołów o godz. 11 zostanie odprawiona Msza św., a po jej zakończeniu na ulice miasta wyjdą wielobarwne korowody. Trzej Królowie spotkają się przy Morąskim Domu Kultury. Tam oddadzą pokłon Dzieciątku. Później będą konkursy - na najpiękniej zaśpiewaną przez rodzinę kolędę i na najciekawsze przebranie.

  6 stycznia ulicami Kwidzyna przejdzie Anioł Pokoju. Będzie on jednym z uczestników Orszaku Trzech Króli. Kolorowy pochód wyruszy tradycyjnie spod katedry św. Jana o 13.30 i dojdzie do kościoła Świętej Trójcy.

  Po Mszy św. odprawionej w samo południe w kościele św. Andrzeja Boboli wyruszy orszak ulicami Sztumu. Zakończenie orszaku przy kościółku na rynku. Tam także pokłon Dzieciątku oddadzą Trzej Królowie. Wcześniej z pewnością walkę stoczy dobro ze złem.

  W Elblągu jak co roku Orszak Trzech Króli wyruszy z placu Kazimierza Jagiellończyka. Dojdzie do katedry św. Mikołaja, ale inną niż w ubiegłym roku trasą. Uczestnicy jasełek przejdą ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Garbary.

  Orszakowy sztab pracuje od wielu tygodni. Na trasie przygotowano wiele atrakcji, a przy karczmie - jak zdradzają organizatorzy - czekać będzie ciepła niespodzianka. W strojach Trzech Króli wystąpią księża z Elbląga, a poprowadzi ich całkiem nowa gwiazda. Elbląskie uliczne jasełka rozpoczną się o godz. 13, a zakończenie zaplanowano na godz. 14. Tuż po oddaniu pokłonu Dzieciątku Jezus w katedrze zostanie odprawiona Msza św.

  Ruszyły również przygotowania do Orszaku Trzech Króli w Nowym Stawie. Ulicami tego miasta korowód przejdzie już po raz trzeci. Kapłani przypominają, że w związku z orszakiem Msza św. zostanie odprawiona o godz. 11, a nie o 11.30, bo orszaki najczęściej rozpoczynają się modlitwą „Anioł Pański” o godz. 12.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół