Nowy numer 42/2019 Archiwum

Uwolnij emocje

Wyloguj się do życia. Wyłącz komórkę i internet, a zyskasz wiele - zachęcają młodzi elblążanie.

- Wiemy, że podjęliśmy się bardzo trudnego zadania, ale jeśli choć kilka osób zmieni dzięki nam swoje postępowanie, to będziemy wiedzieć, że było warto - mówi Mateusz Radziszewski, przewodniczący inicjatywy "Uwolnić emocje!" - Najkrócej mówiąc chcemy, aby młodzi ludzie wylogowali się do prawdziwego życia - dodaje.

A co to znaczy wylogować się do życia? - W ramach naszego projektu postanowiliśmy zająć się coraz bardziej powszechnym problemem, jakim jest brak okazywania emocji przez młodzież. W naszej ocenie wynika to z ich stale rosnącego uzależnienia od internetu, telefonów i innych elektronicznych zabawek - wskazuje Mateusz.

- Można to bardzo łatwo zaobserwować, kiedy przejdzie się szkolnym korytarzem w czasie przerwy - mówi Daniel Pastewski. - Większość uczniów jest wówczas wpatrzona w ekrany swoich telefonów. Ich twarze wyglądają tak samo. Są pozbawione wyrazu, praktycznie nie wyrażają żadnych emocji.

"Uwolnić emocje!" to projekt czterech licealistów z Elbląga. Są to obok Mateusza i Daniela z Zespołu Szkół Pijarskich także ich klasowa koleżanka Elżbieta Półtorak oraz Hanna Filipowicz z II L.O.

Ich projekt powstał w ramach ogólnopolskiej akcji "Zwolnieni z teorii", kierowanej do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej.

- Nasz projekt nieco różni się od innych, które powstały np. w naszym mieście - zwraca uwagę Mateusz. - Nie jest on bowiem czystą reakcją na zauważony problem, ale programem pozytywnym - projekt "Uwolnić emocje!" ma według jego autorów dostarczyć młodym ludziom natchnienia do zmiany swojego życia.

- Emocje są nieodłączną częścią naszego życia. Więc niezwykle ważne jest, żebyśmy umieli i chcieli je wyrażać - zauważa Hanna. - Dzisiaj w epoce komputeryzacji coraz częściej uśmiech, smutek czy gniew zamieniamy na emotikony, a czasem zapominamy nawet o tym - tłumaczy.

Dlatego na swoich konferencjach, które wygłaszali w różnych szkołach naszego miasta, wyjaśniali, jak internet wpływa na nasze życie, w jaki sposób tłumi nasze naturalne odruchy oraz radzili, jak z tym niebezpieczeństwem sobie poradzić.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL