Nowy numer 42/2019 Archiwum

Burza mózgów dla diecezji

Młodzi mają inne spojrzenie na Kościół, a świeże pomysły zawsze mogą być przydatne.

Do udziału w pracach zespołu młodzieży na I Synod Diecezji Elbląskiej zostało zaproszonych 40 młodych ludzi z całej diecezji wraz z opiekunami. - Ja z tego zaproszenia jestem wyjątkowo dumny - mówi Paweł Szczuraszek z Malborka.

Uroczysta inauguracja posiedzeń synodalnego zespołu młodych odbyła się 6 maja. - Kiedy dowiedziałem się, że mam uczestniczyć to poczułem ciekawość - mówi Kamil Barc z Nowego Dworu Gdańskiego. - Ciekawość, co przyniesie praca w takim zespole, w jaki sposób może on oddziaływać na duszpasterstwo młodzieżowe w naszych parafiach i w całej diecezji.

Pomimo młodego wieku uczestnicy zdają sobie również sprawę z odpowiedzialności jak na nich spoczywa.

- Uczestniczymy przecież w wydarzeniu historycznym - mówi Piotr Słowiński z Iławy. - Do czegoś przecież dochodzimy, coś mamy opracować, jakieś owoce z tego synodu po sobie zostawimy. Więc myślę, że wielka odpowiedzialność to uczucie, które towarzyszy nam w pierwszej kolejności.

- Ja z kolei bardzo się ucieszyłem i jednocześnie byłem z tego powodu bardzo dumny - dodaje Michał Bejynka z Nowego Dworu Gdańskiego.

Młodzi zwracają również uwagę na słowa ks. Stefana Ewertowskiego, sekretarza generalnego I SDE.

- Ksiądz profesor zauważył, że młodzież nie ma nigdzie takiego mocnego głosu jak w Kościele - zwraca uwagę Dawid Przygodzki z Elbląga. - Dlatego myślę, że jest tak jak mówił Jan Paweł II, że to właśnie my młodzi jesteśmy przyszłością Kościoła, że w młodych jest siła i potęga. Dlatego myślę, że także w naszym synodzie młodzież ma do odegrania dużą rolę.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL