Nowy numer 42/2019 Archiwum

Lekarz z powołania

Kiedy rozpocznie się proces beatyfikacyjny dr Aleksandry Gabrysiak?

Dr Aleksandra Gabrysiak i jej adoptowana córka Marysia, zostały zamordowane we własnym mieszkaniu 6 lutego 1993 roku przez Zbigniewa Brzoskowskiego.

20-letniego Brzoskowskiego dr Ola, tak ją nazywano w Elblągu, spotkała na dworcu kolejowym w noc wigilijną 1990 roku. Był bezdomny i miał problem alkoholowy. Kobieta zabrała go do siebie. Miała nadzieję, że pomoże mu wyjść z nałogu, a dla Marysi będzie jak brat.

Terapia przyniosła krótkotrwałą poprawę. Mężczyzna wrócił do nałogu i utrzymywał kontakty z przestępcami, którzy okradli także mieszkanie pani doktor. On sam związał się z jej córką.

Był to trudny czas w życiu dr Gabrysiak. Maria ze Zbigniewem dręczyli ją psychicznie i fizycznie.

W 2016 roku na łamach naukowego czasopisma „Studia Elbląskie” ukazał się obszerny artykuł ks. prof. Wojciecha Zawadzkiego o Aleksandrze Gabrysiak. Przytoczone w nim zostało m.in. wspomnienie pielęgniarki Ireny Tarnackiej: „Szykanowali ją, wykpiwali, krzyczeli, bili, kopali”.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL