Nowy numer 2/2021 Archiwum

Módlmy się o świętość rodzin

W Elblągu trwa rejonowy zjazd duszpasterzy rodzin.

Jednym z gości zjazdu jest bp Romuald Kamiński, biskup warszawsko-praski, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. We wtorek - uroczystość św. Józefa - przewodniczył on Mszy św. w katedrze pw. św. Mikołaja.

W homilii bp Kamiński zwrócił uwagę, że św. Józef został szczególnie wyróżniony przez Ojca niebieskiego, zostało mu powierzone wyjątkowe zadanie - opieka nad Najświętszą Maryją Panną i Jezusem. Kiedy zaś czytamy Ewangelie, możemy zdziwić się, że nie znajdziemy tam ani jednego słowa, które by wypowiedział. Opatrzność Boża pragnie wskazać nam go jako człowieka cichego i pokornego serca.

- Jak ważne są to przymioty: pokora, cichość, delikatność. Kiedy patrzymy na dzisiejsze obyczaje, to nietrudno zgadnąć, ile dzisiejsze społeczeństwo moglibyśmy nauczyć od św. Józefa w tej właśnie mierze. Kiedy patrzymy na jego relację do Najświętszej Maryi Panny - czystość, delikatność, służebność. Także kiedy patrzymy na to w perspektywie dzisiejszych wspólnot małżeńskich, jakże bardzo byśmy pragnęli, żeby tacy byli mężowie i ojcowie. Dochodzi do tego solidne odniesienie się do pracy, jako zarobku służącego utrzymaniu rodziny. Taki jest Józef. Ale to nie wszystko - kochani - jest on obrońcą wiary, defensor fidei - mówił ksiądz biskup.

Homilię bp Kamiński zakończył apelem skierowanym do zgromadzonych w elbląskiej katedrze. - Proszę was bardzo, niech nie będzie ani dnia, żeby nie było modlitwy za małżeństwa i rodziny - za świętość małżeństw i świętość rodzin.

Dwudniowy rejonowy zjazd duszpasterzy rodzin rozpoczął się 19 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama