Nowy numer 23/2021 Archiwum

Rocznica śmierci Jana Pawła II

Osoba i posługa św. Jana Pawła odcisnęła ślad na życiu duchowym każdego z nas, ale miała także zasadniczy wpływ na naszą diecezję.

Dziś (2 kwietnia) przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Papież Polak odszedł do domu Ojca dokładnie 15 lat temu o 21.37.

Święty Jan Paweł II miał wpływ na życie duchowe wielu naszych rodaków. Jego posługa miała także zasadniczy wpływ na życie naszego regionu. To właśnie dzięki decyzji Ojca Świętego została powołana do życia diecezja elbląska w 1992 roku.

Minione 12 miesięcy poświęciliśmy także na przeżywanie 20. rocznicy wizyty apostolskiej Jana Pawła II w Elblągu. O tym, że odcisnęła się ona mocno na życiu tutejszy wiernych, opowiadał nam biskup Józef Wysocki. Jak wspominał, po wizycie Jana Pawła II na jej terenie nastąpiło duże ożywienie religijne. - Myślę, że Elbląg potrzebował takiej iskry i ta pielgrzymka pozostawiła dużo dobrego - opowiada. Już sama organizacja wizyty spowodowała zjednoczenie, otwartość i wzajemną życzliwość, między władzami miasta a Kościołem, przedsiębiorcami i zwykłymi mieszkańcami.

Jednym z owoców pielgrzymki były także głębokie przemiany wśród wielu ludzi. Biskup Józef wspomina historię pani Jadwigi, która poszukiwała swojego miejsca w Kościele. - Chciała należeć do jakiejś wspólnoty. Pamiętam, jak przyjechała na jakąś Mszę św. i sprawdzała, w jakich godzinach są odprawiane. Tamtejsza wspólnota tak jej przypadła do gustu, że "wsiąkła" od razu i do dziś jest na każdym jej spotkaniu - opowiada kapłan.

Dziś pewnie we wszystkich kościołach diecezji będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Niestety tym razem na naszej rocznicowej modlitwie nie będziemy się mogli zgromadzić, tak jak to czyniliśmy przez ostatnie 15 lat. Zostańmy w domu i łączmy się ze sobą duchowo. #5latgoscia

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama