Co nam zapadło w pamięć

Artykuły naszych autorów zazwyczaj przelewane są na papier, są jednak takie, które zostawiają silny ślad w pamięci.

Przez pięć lat istnienia "Gościa Elbląskiego" powstały materiały, które nie tylko miały zaciekawić naszych Czytelników, ale przy tym okazały się bardzo istotne także dla ich autorów. W związku z inicjatywą #5latgoscia, przedstawiamy Państwu kilka spośród naszych artykułów, których tworzenie zapadło nam szczególnie w pamięć.

Światowe Dni Młodzieży to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Kiedy w 2016 r. odbywały się w Polsce, inaugurowały je Dni w Diecezji. Wówczas to w Elblągu mogliśmy spotkać młodych katolików, którzy przyjechali do nas z Brazylii, Malezji i Niemiec. Obserwowanie tego żywego Kościoła na placach miasta to niezapomniane przeżycie.

Przez te pięć lat przygotowaliśmy także liczne artykuły poświęcone oazie. Jest to nie tylko spotkanie formacyjne. Oaza dla wielu to miejsce, w którym poznają ludzi, którzy pomagają im przybliżyć się do Boga. Choć spotkanie oazowe mają zbliżony charakter, to każda z nich jest w jakiś sposób odmienna i pozostaje w sercu uczestnika.

Materiał o "Szpitalnych mamach", czyli o grupie kobiet, których codzienność jest wypełniona czuwaniem przy szpitalnym łóżku, przy chorych dzieciach. Spotkanie opisane w artykule pozwala nie tylko zrozumieć, jak ogromna jest miłość matki, ale także jakie pokłady sił, często niezrozumiałych dla mężczyzny, drzemią w każdej kobiecie.

Miasteczko Prabuty to miejsce na mapie diecezji elbląskiej, gdzie odbywały się największe misteria Męki Pańskiej. Warto zrozumieć, jakiego ogromu pracy, zaangażowania i poświęcenia wymagało od wiernych przygotowanie tej wyjątkowej inscenizacji.

Festiwale pieśni i piosenki religijnej to wydarzenia budujące życie kulturalne gminy, miejscowości, parafii. Okazja dla młodych artystów, by się sprawdzić, a dla publiczności – by spędzić miło czas. Takie wydarzenia pokazują, że dobrej muzyki możemy posłuchać nie tylko w telewizji czy w czasie koncertu znanego wykonawcy. Podobnie może być także wtedy, gdy sami je zorganizujemy.

Półki z książkami powinny być bardzo ważnym miejsce w każdym domu. Na ich czytanie każdy z nas powinien mieć zarezerwowany czas, jeśli nie codziennie, to choć kilka razy w tygodniu. Taki jednak nawyk trzeba w sobie wyrobić. Ciekawa i cenna jest każda inicjatywa w tym pomagająca. Wpisał się w to „Literacki wehikuł czasu”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..