Nowy numer 48/2023 Archiwum

Nie żyje pierwszy proboszcz elbląskiej parafii Wszystkich Świętych

Zmarł ks. Tadeusz Mierzwiński, pierwszy proboszcz elbląskiej parafii Wszystkich Świętych.

Zgromadzenie księży marianów poinformowało, że w wieku 85 lat zmarł ks. Tadeusz Mierzwiński, pierwszy proboszcz elbląskiej parafii Wszystkich Świętych.

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dziś, 1 listopada 2020 r., zmarł w Skórcu ks. Tadeusz Mierzwiński, mając 85 lat życia, 69 lat życia zakonnego i 60 lat kapłaństwa. Pracował w Głuchołazach i Stoczku Klasztornym. Był organizatorem mariańskiej placówki w Elblągu i budowniczym kościołów w Elblągu (1968-1981) i na warszawskich Stegnach (1981-2005). W obu miejscach dał się poznać jako oddany wspólnocie przełożony i gorliwy proboszcz. Od 2005 r. pracował w Skórcu, gdzie przyczynił się do rozbudowy miejscowego kościoła" - czytamy na profilu społecznościowym zgromadzenia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą w kościele parafialnym pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Skórcu w piątek 6 listopada. O 10.30 modlitwa różańcowa, a o 11.00 celebrowana będzie Msza św. pogrzebowa, po której nastąpi odprowadzenie na kwaterę mariańską na cmentarzu parafialnym w Skórcu.

Czytaj też:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy