Nowy numer 09/2024 Archiwum

Pomóżmy Patrycji

Caritas Diecezji Elbląskiej zachęca do wsparcia zbiórki na samochód przystosowany do przewożenia wózka inwalidzkiego, który bardzo ułatwiłby życie Patrycji Paź i jej rodzinie.

Codzienne życie Patrycji jest trudne i wymagające. Porusza się na wózku inwalidzkim i musi bardzo uważać, bo nawet najdrobniejszy uraz może prowadzić do złamania kości.

Patrycja ma wstawione pręty w nogach. Cztery razy w tygodniu korzysta z rehabilitacji. Często jeździ do odległych miejsc w Polsce na turnusy rehabilitacyjne, konsultacje lekarskie.

Caritas Diecezji Elbląskiej zachęca do wsparcia zbiórki na specjalny samochód przystosowany do przewożenia wózka inwalidzkiego, który bardzo ułatwiłby życie Patrycji i jej rodzinie. - Znamy ich od lat. Wiemy, że Patrycja jest bardzo inteligentną i sympatyczną osobą. Sami jako elbląska Caritas wspieramy jej rozwój i dlatego też zachęcamy, aby zaangażować się w zbiórkę, która trwa na stronie uratujecie.pl - mówi ks. Wojciech Borowski, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Patrycja ma 17 lat. Urodziła się z nieuleczalną chorobą genetyczną. Jej kości są bardzo kruche i łamliwe. Do tej pory miała już 80 złamań. Obecnie rodzinie bardzo potrzebny jest samochód, który pomieści fotel inwalidzki. Na zabiegi i fizykoterapię Patrycja jeździ po całej Polsce, do Krakowa, Warszawy i Łodzi. - To byłoby coś wspaniałego, gdyby udało się zebrać całą potrzebną kwotę - podkreśla ks. Borowski.

Szczegóły zbiórki TUTAJ.

A historię Patrycji opisywaliśmy w artykule "Cuda na każdym kroku".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy