Nowy numer 29/2019 Archiwum

Przemyślenia z Drogi

We Włoszech szczególnie wiele miejscowości, nie mówiąc już o ulicach, szpitalach i innych instytucjach nosi w nazwie imiona świętych; np. San Gimignano lub San Quirico. Po polsku ciekawie by to brzmiało: np.: mieszkam w Świętym Franciszku z Asyżu.

Już coraz bliżej mają do celu polscy pielgrzymi, zmierzający pieszo do Rzymu. Księżom Grzegorzowi Puchalskiemu i Andrzejowi Preussowi zostało do pokonania już naprawdę niewiele kilometrów. Po raz ostatni zajrzyjmy więc do podróżniczego dziennika pierwszego z nich.

Dzień 27

Dzis Via Francigena zawiodła nas do średniowiecznego miasteczka o nazwie San Quirico d'Orcia (26,6 km.). Droga była pagórkowata, ale dobra, z ładnymi krajobrazami i tradycyjnie gorącą pogodą.

Przy okazji trzeba powiedzieć, że we Włoszech, ale w Toskanii chyba szczególnie wiele miejscowości, nie mówiąc już o ulicach, szpitalach i innych instytucjach nosi w nazwie imiona świętych; np. San Gimignano lub San Quirico. Po polsku ciekawie by to brzmiało: np.: mieszkam w Świętym Franciszku z Asyżu. ;-).

W Sienie dotarli do nas Tim i Karolina, co sprawiło nam dużo radości, bo to miłe "dzieciaki". Msza św. była dziś z nieszporami! Parafianie znają tę liturgię, czyli jest celebrowana systematycznie. Są siostry dominikanki z Filipin i młody proboszcz - don Luca. Potem wyruszamy na kolację do baru, w którym jest menu pellegrino, tzn. posiłek podobny do menu dnia, nieco ograniczony, ale też tańszy. 

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL