Nowy numer 21/2023 Archiwum

65 lat przed Najświętszym Sakramentem przejdź do galerii

- Nasza s. Maria Benigna od Chrystusa Króla jest wielkim darem dla naszej wspólnoty zakonnej. Dziękujemy Bogu za jej piękne i długie życie - zapewnia s. Agnieszka.

Siostra Maria Brnigna od Chrystusa Króla do klasztoru Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Bydgoszczy wstąpiła 8 września 1950 roku. 10 czerwca 1952 roku złożyła pierwsze śluby zakonne, a 14 maja 1958 roku wieczyste. W 1978 roku przyjechała do Elbląga.

9 czerwca bp Jan Styrna przewodniczył Mszy św. dziękczynnej w 65. rocznicę ślubów zakonnych s. Benigny.

Klaryska w zakonie miała różne zadania. Był mistrzynią nowicjatu oraz przełożoną. Przez wiele lat pełniła obowiązki klasztornej ekonomistki.

- W zakonie pełni są to, co zostaje zlecone przez przełożonych. To staje się dla osoby zakonnej Bożą wolą. W tej Bożej woli mieszczą się też lata choroby. I ten fakt, że siostra w pewnej odległości od ołtarza jednoczy się z Najświętszą Chrystusową Ofiarą. Z naszą modlitwą, naszym uczestniczeniem - mówił w czasie Mszy św. bp Jan Stryna.

- Dziękujemy dziś Bogu. Dziękujemy też siostrze jubilatce za jej służbę i modlitwę. My, jako mieszkańcy Elbląga dziękujemy szczególnie za to, co czyniła i wciąż czyni w tym mieście i dla tego miasta. Bycie siostrą zakonną klauzurową nie oznacza, że zamyka się na zainteresowanie potrzebami ludzi. Pan Bóg interesuje się nami, naszymi prostymi potrzebami. Jego służebnice też mają to nastawienie. Jeżeli chcą wiedzieć, co się w tym świecie dzieje, po to by nieść pomoc na swoją miarę i na swoje możliwości, tym którzy jej potrzebują. Dobra jest taka ciekawość i wychodzenie do świata - powiedział bp Styrna.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast