GN 23/2021 Archiwum

"Gość Niedzielny" nagrodzony

Za informowanie o najważniejszych wydarzeniach misyjnych i ich promowanie.

W Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich) wręczono medale „Benemerenti in Opere Evangelizationis” osobom i instytucjom najbardziej zasłużonym dla misji. 

W kategorii „informacja medialna” nagrodzony został "Gość Niedzielny". Nasz tygodnik od wielu lat informuje czytelników o najważniejszych wydarzeniach misyjnych, prezentuje pracę misjonarek i misjonarzy oraz uczestniczy w promowaniu działań na rzecz misji.

Teksty dotyczące pracy misjonarzy pochodzących z naszej diecezji ukazują się także na stronie "Gościa Elbląskiego".

Kilka dni temu, 19 października odbyła się gala elbląskich Dni Papieskich, podczas której został wręczony Tuus, czyli nagroda biskupa elbląskiego. Otrzymał ją ks. Stanisław Gorgol, który wiele lat spędził na misjach w Ekwadorze, Kaliningradzie i Wenezueli.

W czerwcu informowaliśmy o przygotowaniach do wyjazdu na misje do Zambii Agaty Boraczek z Zielonki Pasłęckiej. Bierze ona udział w projekcie Zambia-Toruń 2018. Do Afryki wyjechała z ósemką innych młodych ludzi, aby tam pomagać w budowie farmy i wspierać dzieci z miejscowego sierocińca.

- Jedziemy tam bardzo zróżnicowaną grupą, każdy z nas bowiem zawodowo zajmuje się czymś innym. Są wśród nas klerycy, nauczyciele, studenci psychologii, ja zaś jestem z zawodu pielęgniarką - opowiadała podczas spotkania w parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu. - Chociaż tak jak wspomniałam, jesteśmy pod wieloma względami różni, to łączy nas wezwanie "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię".

Raz w roku w Elblągu organizowane jest spotkanie z werbistami z Pieniężna. Odbywa się ono w kościele Bożego Ciała, a osoby, które biorą w nim udział mogą dowiedzieć się, jak wygląda praca na misjach. W ubiegłym roku gościem wydarzenia była s. Hanna, Służebnica Ducha Świętego, siostra misyjna. Opowiedziała o swoim pobycie w Ghanie - spędziła tam 11 lat. - To co bardzo mnie urzekło, i mogę powiedzieć, że brakuje mi tego, to ciepło tych ludzi. Ich serdeczność. Oni są uśmiechnięci, mają czas na wszystko - opowiadała.

Czytaj także:

Z Zielonki na Czarny Kontynent

Plany będą później

Zawsze gotowi na misje

Misja pod równikiem

Na pielgrzymce o misjach

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama