Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zajrzyjmy do Świętego Gaju

Sezon pieszych pielgrzymek w naszej diecezji rozpoczynała wędrówka do Świętego Gaju. Czy w tym roku też tak będzie?

W kolejnych wspomnieniach w związku z 5-leciem obecności "Gościa Niedzielnego" w diecezji elbląskiej (#5latgoscia) chcielibyśmy zaprosić do wyjątkowego miejsca. Jedną z pierwszy dużych relacji, jakie przeprowadzaliśmy, była ta poświęcona obchodom Diecezjalnego Dnia Młodzieży, który odbywał (i do dziś odbywa) w Świętym Gaju.

Zapraszamy właśnie do tej niewielkiej miejscowość na skraju Żuław, która według podań jest miejscem śmierci św. Wojciecha, a która jest bardzo ważnym punktem na mapie diecezji. Znajduje się tam nie tylko sanktuarium z relikwiami patrona Polski, ale także jest ono miejscem ważnych spotkań oraz licznych pielgrzymek pieszych.

Doroczna wędrówka do Świętego Gaju na wiosnę nieoficjalnie rozpoczyna także sezon pieszych pielgrzymek w diecezji. W związku z panującą epidemią jest dziś mało prawdopodobne, aby także i w tym roku ta tradycja była kontynuowana.

Przypomnijmy sobie niektóre z wydarzeń, które miały miejsce w Świętym Gaju, a które uwieczniliśmy w obiektywie "Gościa".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama