Studnia od św. Wojciecha już działa

Studnia w pustynnym Czadzie, na której wybudowanie pieniądze zbierali wierni z parafii św. Wojciecha w Elblągu, już służy lokalnej społeczności.

O zbiórce na studnię w Czadzie informowaliśmy na łamach "Gościa Elbląskiego" w grudniu 2019 roku. - Właśnie niedawno odebraliśmy list z podziękowaniami od księży sercanów, którzy w posługują w tym kraju, a wraz z nim dysk ze zdjęciami opowiadającymi o powstawaniu studni - mówi ks. Walenty Szymański, proboszcz parafii. - Jak dowiedzieliśmy się z listu, ta studnia stanęła już w styczniu ubiegłego roku. Ale obostrzenia pandemiczne tam na miejscu okazały się jeszcze silniejsze niż te, które znamy u nas i po prostu misjonarze nie mogli nas powiadomić wcześniej - opowiada ks. proboszcz.

"Studnia, którą ufundowała Wasza Parafia, znajduje się w wiosce Kouno na terenie parafii Bousso, gdzie proboszczem jest ks. Piotr Skarba, misjonarz z diecezji tarnowskiej. Czad to tak mało zurbanizowany kraj, że nawet mapy Google nie pokazują tej małej wioski. Można jednak odnaleźć Bousso, aby choć orientacyjnie określić położenie Waszej studni" - napisali księża seracanie w liście do parafian ze św. Wojciecha.

Sercanie przypominają, że wybudowanie studni w takiej wspólnocie to prawdziwe święto i jednocześnie ratunek i prawdziwy skok cywilizacyjny dla mieszkańców.

Kapłani ze św. Wojciecha zapraszają wszystkich wiernych do obejrzenia wystawy zdjęć z Czadu, która będzie prezentowana w kościele od 14 lutego.


Na ten temat przeczytasz także w "Gościu Elbląskim" na 14 lutego.

Na kolejnych stronach publikujemy wspomnienia z Czadu ks. Piotra Chmieleckiego SCJ.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI: