Nowy numer 22/2020 Archiwum

Byliśmy wtedy w sercu Pana Jezusa

Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowane przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

W pewnym sensie jestem uczestnikiem tej Drogi. Byliśmy wtedy w sercu Pana Jezusa, ona - ta Droga - była dla mnie, z miłości do mnie. Oprócz tego każdy, kto chce iść z Nim, w jakimś stopniu, choć symbolicznym, tę Drogę sam też przechodzi. Spróbujmy dziś spojrzeć na to, co się wtedy wydarzyło oczami ucznia, osoby w tłumie, moimi oczami...

Stacja I

Jezus na śmierć skazany

Panie, zostałeś skazany na śmierć. Stoję i patrzę. Nie jestem w stanie nic zrobić, boję się, że spotka mnie ten sam los. Ty jesteś spokojny, cichy. Chcesz mnie zbawić. Dlaczego tak często i ja zadaję Ci ból? Oskarżam innych, plotkuję, przeklinam... Panie, pomóż mi zamienić moją złość, ból, nienawiść w miłość.

Stacja II

Jezus bierze krzyż na swoje ramiona

Wkładają Ci na ramiona krzyż. Już wiem, że ten znak hańby stanie się dla mnie znakiem zbawienia. Ale nie sam. Będzie taki dzięki Temu, który na nim zawisł - dzięki Tobie.

Pomóż mi, proszę, z Tobą przeżywać moje krzyże.

Stacja III

Pierwszy upadek pod krzyżem

Widzę, że upadasz i chce mi się płakać. Płakać, bo Ty poświęcasz się dla mnie. Na krzyżu widzę wypisane moje grzechy. Naprawdę chcesz nieść mój ciężar? Nie potrafię sobie wyobrazić, jak cierpisz. Chciałbym być bliżej, pomóc...

Panie Jezu, spraw, aby każdy mój upadek przybliżał mnie do Ciebie.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama