Nowy numer 46/2019 Archiwum

Co zapamiętamy z tego roku?

Przegląd najważniejszych wydarzeń w diecezji elbląskiej w roku 2018.

Jadą z Ducha

Wraz pieszymi pielgrzymami tego samego dnia u stóp Matki Częstochowskiej stają pielgrzymi, którzy dotarli tam na jednośladach. Rowerowa Pielgrzymka Elbląg-Susz-Jasna Góra w trasę w ubiegłym roku wyruszyła już po raz dziewiąty. Hasłem przewodnim ich drogi były słowa: "„Weźmijcie Ducha Świętego”


Fenomen ugandyjskiego kapłana

Ogromną popularnością w naszej diecezji cieszyły się kolejne rekolekcje z o. Johnem Bashoborą. Rekolekcjonista z Ugandy przybył do naszego miasta drugi rok z rzędu. Spotkanie z nim w hali Centrum Sportowo-Biznesowym przyciągnęło setki wiernych.


Pół wieku z marianami

Aby świętować 50 lat obecności księży marianów na ziemi elbląskiej na uroczystości do elbląskiej parafii Wszystkich Świętych przybyli kapłani z całej Polski i zagranicy. Główne obchody tego jubileuszu odbyły się 7 października. Cały jednak rok 2018 był dla tej parafii rokiem szczególnym, kiedy to wierni przypominali sobie, spotykali się i modlili za marianów, którzy kiedykolwiek posługiwali w Elblągu.


Niepodległa najważniejsza

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowaliśmy wielu miejscach naszej diecezji, na dziesiątki różnych sposobów. - Ten czas skłania nas do refleksji nad wiecznością oraz do modlitwy za ojczyznę, za jej teraźniejszość i przyszłość. Nasi poprzednicy mieli wielkie wyczucie historycznej chwili. Umiejąc wskrzesić państwo po latach zaborów i wyniszczającej także nasze tereny wojnie. Niepodległe państwo stanowi i dziś dla nas wielkie dobro wspólne - mówił 11 listopada biskup elbląski Jacek Jezierski.


Świętują Nad Jarem

Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu obchodziła w tym roku 25-lecie istnienia. Centralne uroczystości odbyły się 17 listopada, a przewodniczył im bp Jan Styrna. Parafia dla elbląskiej dzielnicy Nad Jarem została wyodrębniona z parafii św. Brata Alberta i oficjalnie została erygowana 16 listopada 1993 roku.


Rekolekcje z Maryją

Setki osób wzięły udział w dorocznych rekolekcjach w Hali CSB w Elblągu. W minionym roku nauki pod hasłem: "Nie bójcie się kochać Maryi” prowadził je o. Michał Nowak OFM CONV. Po wysłuchaniu rozważań uczestnicy rekolekcji wstąpili do Rycerstwa Niepokalanej i przyjęli cudowny medalik. Chętnych było naprawdę wielu.


Remontowanie duszy

Z kolei rekolekcje młodzieżowe w Hali CSB odbyły się pod hasłem: "Przebuduj to w sobie". W tym roku podczas spotkania modlitewnego, które dla swoich rówieśników przygotowali uczniowie elbląskich szkół pod opieką dorosłych, mówiono m.in. o niebezpieczeństwie uzależnienia.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama